Zawieszenie Monroe

Amortyzator MONROE C2506

Amortyzator MONROE C2506
1,075.00 

1,075.00 Kup produkt

Amortyzator MONROE C2506

Amortyzator MONROE C2506
1,075.00 

Amortyzator produkowany przez sprawdzonego i renomowanego wytwórcę samochodowych części zamiennych, a w szczególności samochodowych układów zawieszenia, firmę Monroe. Amortyzator C2506 to amortyzator gazowy (hydropneumatyczny) w typie „rozpórka zawieszenia”, co oznacza, iż doskonale chroni karoserię oraz całe zawieszenie przed odkształceniami powstałymi podczas jazdy. W amortyzatorze zastosowano system regulowanego elektronicznie tłumienia drgań. System ten zapewnia doskonałe dostosowanie zawieszenia do warunków panujących na drodze. Amortyzator C2506 przeznaczony jest do montowania w samochodach marki Ford.

Sprężyna zawieszenia MONROE SP3874

Sprężyna zawieszenia MONROE SP3874
187.00 

187.00 Kup produkt

Sprężyna zawieszenia MONROE SP3874

Sprężyna zawieszenia MONROE SP3874
187.00 

Sprężyna zawieszenia wyprodukowana przez firmę Monroe – doświadczonego producenta elementów układu zawieszenia samochodowego o międzynarodowym zasięgu i cieszącego się ogromnym uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów motoryzacji. Sprężyna zawieszenia Monroe SP3874 przeznaczona jest do montowania w samochodach marki Lexus. Produkt spełnia wszelkie niezbędne wymagania jakości i bezpieczeństwa, potwierdzone licznymi atestami oraz certyfikatami.

Firma Monroe to marka jak żadna inna kojarzona przede wszystkim z produkcją doskonałej jakości elementów układu zawieszenia. W trakcie niemal stu lat działalności, Monroe stała się wiodącą marką wśród wszystkich producentów amortyzatorów. Skupienie się na konkretnym układzie samochodowym i wyspecjalizowanie się w jego produkcji przyniosło wspaniałe rezultaty. Obecnie firma Monroe zaopatruje wielu najważniejszych producentów samochodów osobowych w pierwszomontażowe części układu zawieszenia, przy czym część jej produktów trafia również na rynek wtórny, gdzie również cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością.

Historia marki Monroe

Twórcą i założycielem firmy Monroe był konstruktor i mechanik August F. Mayer, który w 1918 roku zaprezentował światu prototyp pompki samochodowej. Będąc przekonanym, iż wynalazek ten ma szansę na stałe wejść do produkcji, założył przedsiębiorstwo o nazwie Brisk Blast, które z czasem przekształciło się w Monroe. Nowopowstała firma rozwijała się bardzo szybko i bardzo prężnie, osiągając moc produkcyjną wynoszącą 5 tys. pompek samochodowych tygodniowo. Produkcją amortyzatorów Monroe zajęła się w 1926 roku i już 12 lat później w jej ofercie pojawiły się również amortyzatory do aut terenowych. Obecnie firma Monroe stanowi część grupy Tenneco.

Części samochodowe Monroe

Główna część produkcji firmy Monroe to elementy układu zawieszenia przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Monroe dostarcza zawieszenie na pierwszy montaż niemal wszystkim koncernom motoryzacyjnym na świecie, a także kontrahentom z rynku wtórnego. Słynne amortyzatory Monroe można więc spotkać jako oryginalne części, w które wyposażane są modele takich marek, jak BMW, Ford, Toyota czy VW.