Zawieszenie Magneti Marelli

Magneti Marelli to włoskie przedsiębiorstwo działające w branży motoryzacyjnej jako jeden z czołowych producentów części samochodowych. Firma zajmuje się produkcją nie tylko części zamiennych przeznaczonych na tzw. rynek wtórny, ale również części stosowanych na pierwszy montaż przez poszczególne marki motoryzacyjne. Głównym odbiorcą tego typu części jest obecnie koncern Fiat, którego modele wyposażone są oryginalnie w elementy konstrukcyjne dostarczone przez Magneti Marelli.

Historia firmy

Magneti Marelli to jedno z najstarszych i najdłużej działających przedsiębiorstw w całej branży motoryzacyjnej. Początki firmy sięgają jeszcze roku 1891, kiedy to motoryzacja stawiała dopiero swoje pierwsze kroki. Od roku 1929 Magneti Marelli rozpoczęła produkcję akumulatorów samochodowych przeznaczonych do aut z silnikami spalinowymi, a dwa lata później (1931) również akumulatorów do pojazdów elektrycznych i łodzi podwodnych. Kolejnym ważnym krokiem w historii firmy było wprowadzenie w 1935 r. do sprzedaży świec zapłonowych dla aut i motocykli. Od 1967 marka Magneti Marelli stała się własnością koncernu Fiat.

Części Magneti Marelli

Oferta produktowa Magneti Marelli jest bardzo szeroka, co wynika m. in. z faktu bycia głównym dostawcą części przeznaczonych na pierwszy montaż w samochodach produkowanych przez koncern Fiat. Wśród części tych można wyróżnić elementy układu oświetlenia samochodowego, układu przenoszenia mocy, układy wydechowego oraz – rzecz jasna – elementy układu zawieszenia. Ważną częścią oferty firmy są również części układu zapłonowego, w tym świec i przewodów zapłonowych.