Zawieszenie KYB

Amortyzator KYB 334812 (Oś przednia)

Amortyzator KYB 334812 (Oś przednia)
204.00 

204.00 Kup produkt

Amortyzator KYB 334812 (Oś przednia)

Amortyzator KYB 334812 (Oś przednia)
204.00 

Amortyzator japońskiej marki Kayaba (KYB) – jednego z najlepiej znanych producentów części zawieszenia samochodowego na świecie. Amortyzator 334812 pochodzi z serii Excel-G. Jest to amortyzator olejowo-gazowy w typie „rozpórka zawieszenia”, co sprawia, iż doskonale chroni karoserię oraz cały układ zawieszenia przed odkształceniami powstałymi podczas jazdy, a zwłaszcza pokonywania ostrych zakrętów. W amortyzatorze zastosowano system tłumienia drgań tupu „dwururka”. Przeznaczony jest do montowania na przedniej osi samochodów marki Audi, Skoda, Volkswagen oraz Seat.

Amortyzator KYB 344459 (Oś tylna)

Amortyzator KYB 344459 (Oś tylna)
138.00 

138.00 Kup produkt

Amortyzator KYB 344459 (Oś tylna)

Amortyzator KYB 344459 (Oś tylna)
138.00 

Amortyzator produkowany przez renomowaną japońską firmę Kayaba – uznanego producenta elementów samochodowego układu zawieszenia wysokiej klasy. Amortyzator 344459 pochodzi z serii Excel-G. Jest to amortyzator gazowy (olejowo-gazowy) wyposażony w sprawdzony system tłumienia drgań typu „dwururka”, charakterystyczny dla amortyzatorów olejowych i składający się z rurki zewnętrznej oraz rurki wewnętrznej. Amortyzator ten przeznaczony jest do montowania na tylnej osi aut (mocowany przez tzw. „dolne oko”) marki Volkswagen, Seat, Skoda oraz Audi.

Firma KYB (oficjalny skrót od pełnej nazwy „Kayaba”) to japoński producent części samochodowych specjalizujący się ściśle w wytwarzaniu elementów układu zawieszenia. Stopień tej specjalizacji jest tak wysoki, iż ocenia się, że obecnie co czwarte auto opuszczające linię produkcyjną posiada amortyzatory marki Kayaba. W ciągu jednego roku KYB produkuje tych amortyzatorów ok. 75 mln, co zaspokaja sporą część zapotrzebowania rynku nie tylko części pierwszomontażowych, ale też rynku części zamiennych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i wysokiej jakości wytwarzanych części, Kayaba stała się koncernem globalnym, którego funkcjonowanie oparte jest na 15 fabrykach rozrzuconych po całym świecie.

Historia KYB

Początki działalności firmy Kayaba sięgają roku 1919, co stawią ją w jednym szeregu z najdłużej działającymi przedsiębiorstwami branży motoryzacyjnej. Założycielem firmy był Shiro Kayaba, który od pierwszych lat działalności postawił na produkcję elementów układu zawieszenia, w tym przede wszystkim na wysokiej klasy amortyzatory hydrauliczne. Przez dłuższy czas Kayaba produkowała na potrzeby wojska, co pozwoliło jej zyskać ogromne doświadczenie w produkcji części poddawanych najwyższym obciążeniom i muszącym zachować sprawność nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Części KYB

Obecnie nadal firma Kayaba specjalizuje się w produkcji doskonałych i trwałych amortyzatorów samochodowych, a także pozostałych elementów zwieszenia, takich jak osłony i odboje, sprężyny, wahacze, łożyska kół oraz elementy mocowania kolumny amortyzatora.