Zawieszenie KYB

Firma KYB to lider produkcji amortyzatorów samochodowych na rynku światowym. Według ogólnie dostępnych danych co czwarty samochód zjeżdżający z taśmy produkcyjnej niezależnie od jego marki wyposażony jest w amortyzatory pochodzące właśnie od tego producenta. KYB może poszczycić się również największą na świecie fabryką amortyzatorów w Japonii oraz 14 nieco mniejszych hal produkcyjnych znajdujących się na całym świecie. Dzięki wielkim fabrykom, doświadczonej kadrze oraz nowoczesnym technologiom firma może osiągać wyniki rzędu 75. milionów wyprodukowanych amortyzatorów w skali roku.

Firma powstała w 1919 roku i nadal się rozwija. Najnowsza inwestycja, czyli fabryka produkująca amortyzatory KYB została wybudowana w 2002 na terenie Chin. Podczas II Wojny Światowej firma oprócz amortyzatorów do samochodów produkowała również elementy do maszyn militarno-wojskowych. Wieloletnie doświadczenie, stały rozwój technologii oraz dbałość o najwyższą jakość zapewnia firmie KYB niepodważalny tytuł jednej z największych firm produkujących tego typu podzespoły do samochodów.

Charakterystyczne dla tego producenta jest to, że części zamienne są poddawane tym samym testom i muszą spełniać te same normy co części OEM, czyli idące na tzw. pierwszy montaż. Dzięki temu klienci decydujący się na zakup produktów tej marki mają gwarancję najwyższej jakości, a co za tym idzie trwałości i identycznej charakterystyki pracy co elementy fabrycznie montowane w ich samochodzie.