Zawieszenie Gabriel

Marka Gabriel to synonim jakości i profesjonalizmu w najlepszym wydaniu. Przedsiębiorstwo to należy do elitarnego grona amerykańskich firm działających w branży motoryzacyjnej, mogących poszczycić się ponad stuletnią, prowadzoną nieprzerwanie działalnością. Niezwykle dynamiczny rozwój marki, jej zaangażowanie w tworzenie coraz to lepszych rozwiązań wpływających na jakość i bezpieczeństwo podróżowania samochodem sprawiły, iż Gabriel jest obecnie zdecydowanie najpopularniejszym producentem części układu zawieszenia nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w całej Ameryce Północnej. Ocenia się, że aż 96% pojazdów poruszających się po drogach USA posiada części marki Gabriel.

Historia marki

Gabriel, jak żadna inna marka na świecie, zawdzięcza swoją pozycję na rynku wynalazkowi zmieniającemu całkowicie branżę motoryzacyjną. Wynalazkiem tym był pierwszy oryginalny amortyzator samochodowy stworzony przez Clauda H. Fostera. To właśnie skonstruowanie amortyzatora stało za założeniem w 1907 roku firmy produkującej od tamtego momentu doskonałe części samochodowe Gabriel.

Części Gabriel

Marka Gabriel całkowicie zdominowała rynek części zamiennych układu zawieszenia na terenie całej Ameryki Północnej. Jej centra logistyczno-badawcze i inżynieryjne każdego roku wypuszczają nowe, udoskonalone elementy konstrukcji zawieszenia, w tym przede wszystkim doskonałej jakości amortyzatory samochodowe. Od lat części Gabriel dostępne są również na rynku europejskim, w tym w Polsce, i to zarówno jako części pierwszomontażowe, jak i cieszące się ogromnym uznaniem części zamienne.