Zawieszenie Delphi

Delphi to jedna z największych korporacji motoryzacyjnych o globalnym zasięgu. Firma zajmuje się opracowywaniem, konstruowaniem i wdrażaniem zarówno na tzw. „rynek pierwszomontażowy”, jak i na rynek wtórny, rozwiązań mających za zadanie podnieść sprawność i bezpieczeństwo każdego samochodu. Ogromne doświadczenie czerpane z kolejnych pokoleń pracowników oraz współpraca z największymi producentami aut na świecie sprawiają, że Delphi niezmiennie od wielu lat znajduje się w awangardzie przedsiębiorstw mających największy wpływ na światową motoryzację. Tworzone przez nią rozwiązania zamieniały i zamieniają naszą rzeczywistość na każdym kroku.

Historia firmy

Początki firmy Delphi sięgają stu lat wstecz, czyli czasów, w których przemysł motoryzacyjny dopiero się kształtował. Pierwszym wielkim wydarzeniem w dziejach tego przedsiębiorstwa było opracowanie w 1911 roku chłodnicy samochodowej – rozwiązania jak na owe czasy niezwykle nowatorskiego, które walnie przyczyniło się do rozwoju całej motoryzacji. Kolejnym tak ważnym krokiem było zbudowanie w 1929 roku pierwszej nagrzewnicy samochodowej oraz – 35 lat później – pierwszego układu klimatyzacji. Obie konstrukcje okazały się doskonałe i do dziś z powodzeniem są wykorzystywane.

Części Delphi

Firma Delphi słynie obecnie z produkcji części samochodowych przeznaczonych na pierwszy montaż oraz części zamiennych dla takich marek, jak Toyota, Ford, Audi czy Ferrari. Są to zarówno akumulatory, hamulce, silniki wysokoprężne, układy sterowania silnikiem oraz paliwem czy – szczególnie popularne – układy chłodzenia i klimatyzacji samochodowej. Delphi to również części zawieszenia samochodowego, w tym przede wszystkim wysokiej klasy amortyzatory.