Zawieszenie Bilstein

Amortyzator BILSTEIN 22-112811 (Oś przednia, z lewej strony)

Amortyzator BILSTEIN 22-112811 (Oś przednia, z lewej strony)
260.00 

260.00 Kup produkt

Amortyzator BILSTEIN 22-112811 (Oś przednia, z lewej strony)

Amortyzator BILSTEIN 22-112811 (Oś przednia, z lewej strony)
260.00 

Amortyzator gazowo-olejowy produkowany przez bardzo znanego niemieckiego producenta, jakim jest firma Bilstein. Amortyzator wykonany został w typie „rozpórka zawieszenia”, dzięki czemu chroni całe zawieszenie przed odkształceniami powstającymi podczas pokonywania zakrętów. W amortyzatorze zastosowano system tłumienia drgań typu „dwururka”, charakterystyczny dla amortyzatorów olejowych. Amortyzator Bilstein 22-112811 montowanych jest w samochodach marki Mazda, Volvo i Ford. Przeznaczony do stosowania z lewej strony przedniej osi.

Bilstein to znany i renomowany niemiecki producent samochodowych części zamiennych specjalizujący się w wytwarzaniu elementów układu zawieszenia, w tym przede wszystkim amortyzatorów jedno- i dwururowych. Amortyzatory Bilstein stosowane są jako części oryginalne wielu modeli, nie tylko niemieckich koncernów samochodowych. Znaleźć można je m. in. w autach matki Audi, BMW czy Ferrari. Ich doskonała jakość sprawiła, iż amortyzatory Bilstein stały się jednymi z najbardziej ulubionych części zawieszenia stosowanymi przez fanów tuningu samochodowego, w tym również przez profesjonalnych tunerów.

Historia firmy Bilstein

Firma Bilstein to zdecydowanie jedno z najstarszych przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej. Jej początki sięgają roku 1873, kiedy to August Bilstein uruchomił swoje pierwsze przedsiębiorstwo. Produkcją części samochodowych firma Bilstein zajęła się jednak dopiero w 1928 roku, zaczynając od produkcji seryjnej chromowanych zderzaków. Momentem przełomowym w dziejach firmy były prace nad wyeliminowaniem wad amortyzatorów teleskopowych, co zaowocowało powstaniem pierwszych amortyzatorów gazowych. Od tamtej pory, czyli od 1954 roku, firma Bilstein jest jednym z najlepszych producentów amortyzatorów na świecie.

Części zawieszenia Bilstein

Oferta firmy Bilstein to nie tylko słynne amortyzatory różnych typów i różnego przeznaczenia. Bilstein produkuje także pozostałe elementy układu zawieszenia, które doskonale sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. W ofercie tej znaleźć można także elementy układu kierowniczego.