Zawieszenie Bilstein

Bilstein to wiodący, niemiecki producent wysokiej jakości części zamiennych do samochodów takich marek jak: Audi, BMW, Ferrari czy Porsche. Firma znana jest głównie z części przeznaczonych do układów zawieszenia samochodów osobowych. Wiele z nich trafia na pierwszy montaż do renomowanych i znanych producentów aut. Firma Bilstein dzięki swojej ofercie jest wyjątkowo bliska wszystkim fanom tuningu samochodowego ponieważ produkuje wiele elementów wykorzystywanych przy różnego rodzaju modyfikacjach.

Początki Bilstein sięgają 1873 roku. Początkowo jednak firma nie zajmowała się produkcją części, a pierwszym elementem który trafił do ich oferty był chromowany zderzak samochodowy. Ważnym momentem w historii firmy był rok 1954, kiedy to starając się zwalczyć wady amortyzatorów teleskopowych grupa inżynierów stworzyła nowoczesne rozwiązanie, czyli amortyzator gazowy. Przez lata produkcji technologia ta została tak dopracowana, że blisko połowa zespołów startujących obecnie w wyścigach DTM posiada elementy zawieszenia pochodzące od firmy Bilstein.

Firma specjalizuje się w produkcji amortyzatorów gazowych oraz olejowych. Trafiają one zarówno jako części OEM wykorzystywane podczas produkcji pojazdów topowych marek, a także jako zamienniki dostępne w wielu sklepach i zapewniające kierowcom najwyższą jakość, trwałość, wygodę oraz bezpieczeństwo podróżowania. Jeśli cenisz sobie bezawaryjność oraz doskonałe prowadzenie, to produkty firmy Bilstein zostały stworzone właśnie dla Ciebie!